12.02.2016

Jak zachować ślubne wpomnienia?

Piękne chwile z naszego ślubu utrwalamy na zdjęciach, niemniej jednak mamy pamiątki w postaci kartek ślubnych, które chcemy zachować.
I tu powstaje pytanie: gdzie je przechować? 
Możemy w papierowym pudełku, drewnianej skrzyneczce czy w wiklinowym koszyku, możemy również wkleić do albumu. Możliwości jest sporo. 
Ja moje kartki trzymałam w starym pudełku po bombonierce, którą dostałam 32 lata temu wraz z prezentem ślubnym. Niestety jakiś czas temu - jeszcze przed erą papierów do scrapbookingu postanowiłam to pudełko odświeżyć, więc okleiłam je papierem do pakowania. Okleina nie wytrzymała próby czasu i pudełko musiałam wyrzucić. 
Mam do siebie żal, że pokusiłam się je okleić, zniszczyłam w ten sposób coś, co miało wartość sentymentalną, coś co było świadectwem minionej epoki.   

Dla kolekcji kartek ślubnych Gosi i Marcina zrobiłam pudełko ozdobione techniką decoupage. Dodatkowo wykleiłam kolaż z ich zdjęciem i oprawiłam w ramkę. Całość jest spójna przez zastosowanie tego samego papieru na pudełku jak i w kolażu.
Warto zachować ślubne kartki, one stanowią jedno ze wspomnień, którym będziemy się wzruszać po latach, a może nawet uronimy łezkę?

Pozdrawiam
Iwona

7 komentarzy:

  1. Wspaniały ,spójny prezent.Wzorek-tło,które się szybko nie opatrzy, no i to lekkie z przymróżeniem oka spojrzenie na nowożeńców:)Cudne!

    OdpowiedzUsuń
  2. Deco w nowej, przepięknej odsłonie :)Ramka także urocza i wesoła :) :)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia