10.06.2020

Brocante - efekt starej powierzchni na doniczce.

Eksperymentuję z różnymi preparatami dla wykonania starych powłok na doniczkach, tym razem są to tylko farby. Sfatygowanych doniczek  mam pod dostatkiem, więc śmiało mogę robić operacje na otwartym sercu, bo jak nie wyjdzie, to płaczu nie ma, poza tym zawsze istnieje możliwość potraktowania takiej doniczki inną warstwą mediową.
Dla uzyskania tego efektu, który widać na zdjęciu, użyłam 6 preparatów, gąbkę kuchenną i miękką szmatkę.
Pierwszy preparat jest nałożony równomiernie - to podkład czyli grunt zwiększający przyczepność (1), który po wyschnięciu pokryłam tapując gąbką miejsce przy miejscu farbą akrylową w kolorze szarym (2).
Odstawiłam doniczkę do samoistnego wyschnięcia i... i z braku czasu do ukończenia pracy wróciłam dopiero po kilkunastu dniach, co okazało się korzystne dla dalszych działań - powierzchnia była pięknie sucha.
Efekt końcowy uzyskałam stosując trzy kolory farb akrylowych.  Ostrą stroną gąbki nierównomiernie tapowałam powierzchnię doniczki w kolejności kolorów: czarny (3), len (4) i biały (5). Ostatni etap, to woskowanie - użyłam bezbarwny wosk meblowy (6).

Taką doniczkę zrecyklingowałam - zdjęcia sprzed zapomniałam zrobić, więc ściągnęłam ze strony sklepu na O.
Swoją kupiłam 12 lat temu, ale nadal można ją kupić, jedyna różnica jest w grubości ścianki - teraz są w wersji odchudzonej.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia