18.06.2017

Symbol mądrości czy wcielenie złych mocy?

Sowa - przez Greków uważana za symbol mądrości. W Egipcie, Chinach, Indiach, Japonii, Ameryce Północnej i Środkowej sowa była postrzegana jako symbol śmierci, a jej pojawienie się traktowano jako zapowiedź nadchodzącej śmierci. W kulturze etruskiej była atrybutem boga ciemności. Z kolei Arabowie byli przekonani, że niszczy wszystko to, co dobre, wartościowe i szczęśliwe. 
Wokół sów narosło wiele przesądów, które są dla nich krzywdzące, a są to ptaki niezwykłe, tajemnicze i ciekawe.
Współcześnie, wizerunek sowy funkcjonuje przede wszystkim jako symbol mądrości i jest uosobieniem wielkiej inteligencji, a motyw sowy jest jednym z najpopularniejszych w dziecięcych pokojach.

I ja również wybrałam sowę jako motyw główny na pudełko i tag dla mojej bratanicy na Jej pierwsze urodziny.
 

Papierowe sówki mają koleżankę przytulankę uszytą według mojego pomysłu. Filcowe oczy i nos były nie lada wyzwaniem - nie są klejone. Igłą do filcu milimetr po milimetrze mocowałam do bawełnianego pychola i udało się... uhuuu-hu-uu...

10 komentarzy:

 1. Kartka z sową, łącznie z opisem jej w głównej roli, są zachwycające, ale Twoja prywatnie skonstruowana i uszyta jest zniewalająca!!!!! szczególnie jej mądre oczka :) Rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne prezenty, a sowa przytulanka jest the best :)<3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta kartka i sowa są obłędne ;)
  https://melodiapasji.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. A niech tam symbolizuja sobie co chcą - są słodziuchne! Uwielbiam sowie motywy. I obie są piękne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sowa na czekoladowniku, który w tej pracy czekoladownikiem wcale nie jest, jest fantastyczna!! Zakochałam się w niej, w jej barwach w jej pokolorowaniu, jest śliczna, cały komplet jest super... Wyjątkowo mnie zauroczył.
  Pozdrawiam, M.

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia